Unicestwianie zdrowej struktury mózgu

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Unicestwianie zdrowej struktury mózgu wynika więc także z alkoholizmu. A za ten towarzyszący alkoholizmowi wzór kulturowy odpowiada oczywiście całe społeczeństwo. Faktem jest, że rozpiliśmy się „za króla Sasa“, a okupacja i perfidne działanie hitlerowskiej polityki rozpijania narodu także zrobiło swoje. Ale podobne zagrożenia sięgają i innych cywilizowanych krajów świata, gdzie nawet mózgi dzieci są zatruwane używanymi przez rodziców alkoholem oraz takimi narkotykami, jak haszysz czy heroina.

Z obserwacji lekarza i ekologa wynika, że ludzkość jest zagrożona przez narastające zatrucia ekotoksynami, które wpływają nie tylko na wzrost wskaźników chorób zwanych cywilizacyjnymi, ale również na uszkodzenie struktury i funkcji mózgów. Mózg zbudowany jest z najdelikatniejszej i najwrażliwszej tkanki, w dodatku właściwie nieodnawialnej, która decyduje o kształcie społeczeństwa, a więc także o naszym stosunku do drugiego człowieka i do biosfery.

Oto cytat z wypowiedzi L. J. Petera: „Zanieczyszczenia i inne problemy środowiska są jedynie objawami, lecz sama choroba tkwi w naszym społeczeństwie znacznie głębiej, toteż walka z objawami jest tylko mało skutecznym półśrodkiem”. {L. J. Peter „Plan Petera, czyli ratujmy świat”).

Otóż przyczyna takiego stynu rzeczy tkwi w naszym coraz gorzej pracującym mózgu. Uszkodzenia zaś struktury i funkcji mózgu są wynikiem złych i stale pogarszających się warunków ekologicznych. Wrażliwą tkankę mózgu atakują szczególnie mikotoksyny, nitrozoaminy i wiele metali toksycznych.

W poszczególnych rejonach geograficznych obserwujemy często równoległość powstawania nowotworów, zawałów i właśnie – zaburzeń funkcji mózgu. Pozwala to na stwierdzenie, że i przyczyny tych trzech grup chorób są podobne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że musi upłynąć jeszcze sporo czasu, zanim pogląd o ekologicznych uwarunkowaniach pracy mózgu zostanie powszechnie uznany.

Leave a Reply