Trądzik i alergie – leczenie gliką

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Niektórzy sądzą, że trądzik to przypadłość wieku dojrzewania, lecz cierpią na nią ludzie w każdym wieku. U ludzi dorosłych trądzik przybiera różne formy, najczęściej żółtych lub szarych wyprysków, pojawiających się na nosie albo na policzkach. Pierwszy krok w leczeniu trądziku polega na znormalizowaniu pracy jelit i całego układu wydalania.

W tym celu należy przyjmować połowę szklanki płynnej glinki, codziennie rano, na czczo. Spowoduje to usunięcie z organizmu substancji szkodliwych. Trzeba także pobudzić do pracy wątrobę. Najlepiej, przez przyjmowanie – codziennie rano – mieszanki oliwy z oliwek z sokiem cytrynowym (zmieszać po łyżeczce każdego produktu). Można zastąpić tę kurację cotygodniowym piciem płynnej glinki.

Należy także zmienić dietę: jeść tylko owoce (świeże i suszone), warzywa (często surowe), jaja (gotowane na półmiękko), płatki zbożowe: pić maślankę i jogurt. Zamiast cukru używamy miodu i to w małych ilościach.

W organizmie jest mnóstwo toksyn. Nie ma innego sposobu leczenia alergii, jak tylko usunięcie tych szkodliwych elementów. W tym celu trzeba przyjmować codziennie rano pół szklanki płynnej glinki. Proces leczenia wspomogą też okłady na wątrobę, przykładane przed snem. Zaleca się też picie – dwa razy dziennie – wody z sokiem cytrynowym (pół cytryny wyciśniętej do szklanki gorącej wody). Można ten napój zastąpić mieszanką octu jabłkowego3 z wodą.

Leave a Reply