Testowanie glinki

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Glinka rozcieńczona wodą destylowaną, w proporcjach 10:50, daje następujące efekty: A) hamuje rozwój kultury bakteryjnej ‘A’: B) hamuje rozwój Sipplocci: C) hamuje rozwój ‘E’ Coli. Wszystkie testy były przeprowadzone w warunkach asep- tycznych, na próbkach krwi i trwały od 48 do 72 godzin.

Sporządzono roztwór z galonu wody mineralizowanej i dwóch porcji suszonej, sproszkowanej glinki. Roztworem tym posmarowano ścianę pokoju. Przez kilka dni pobierano próbki ze ścian – próbka ze ściany powleczonej warstwą roztworu zawsze była sterylna, próbki z pozostałych ścian, dokładnie mytych, codziennie był zanieczyszczone.

Neutralizuje N10 HCL w proporcjach jeden do jeden: więcej sproszkowanej glinki zmienia roztwór kwasu na zasadowy. U pacjenta zażywającego dwie kapsułki ze sproszkowaną glinką cztery razy dziennie, w ciągu siedmiu dni ustąpiły objawy aktywnej choroby wrzodowej i nadkwasoty.

Maść nałożona na ‘czyrak’ powoduje jego pęknięcie w ciągu trzech dni: po otwarciu ‘czyraka’ znaleziono w nim sterylną kulturę, a rana zagoiła się w ciągu 48 godzin. Pięć wrzodów, posypywanych codziennie sproszkowaną glinką, wyschło w ciągu 48 godzin, a po 7 dniach zagoiło się.

Maść położona na guzy przy dużych palcach stóp oraz na odciski na palcach i między palcami stóp – pozosta- wioną na trzy dni, później zmieniana i znów pozostawiana na trzy dni – spowodowała całkowite wygładzenie skóry, jakby nie było w tamtych miejscach żadnych zniekształceń.

Glinka w formie mydła sporządzonego z proszku, wykorzystywana do mycia u osób ze zmianami dermatologicznymi skóry dłoni oraz skórnymi objawami alergicznymi, spowodowała ustąpienie objawów w ciągu 7-10 dni.

Okłady na ciało działają jak diatermia i silnie poprawiają krążenie. Okłady na twarz i ramiona po oparzeniach przy eksplozji ropy naftowej lub oparzeniu woskiem, powodują natychmiastowe ustąpienie bólu. Usuwają ciemny kolor skóry, powstały na skutek oparzenia ropą i pozostawiają tylko zaczerwienienia. Na poparzonych obszarach skóry leczonych okładami z roztworu glinki nie pojawiły się charakterystyczne pęcherze, na dłoniach leczonych konwencjonalnie takie pęcherze wystąpiły. Terapia polega na stosowaniu okładów 3-4 razy dziennie.

Leave a Reply