Ropienie i czyraki – okłady z glinki

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Terapia obejmuje oczyszczanie wątroby przy użyciu odpowiednich roślin. Oczyszczeniu ulegają też nerki i cały układ moczowy. Codziennie rano, na czczo, należy pić roztwór glinki. Przed obiadem należy pić mieszanki ziołowe wspomagające pracę wątroby, a przed kolacją zioła na oczyszczenie krwi (lub zjeść coś o tym samym działaniu). Po kolacji wypić szklankę gorącej wody z cytryną (pół cytryny na szklankę wody).

Przed pójściem do łóżka nałożyć na wątrobę okład z glinki. Należy zachować ostrożność i nie dotykać miejsc chorych, gdyż mogłoby to opóźnić proces leczenia, polegający na oczyszczaniu.

Na miejsca chore nakładamy okłady z glinki, zmieniając je mniej więcej co godzinę (w zależności od indywidualnej kondycji). Glinka na okłady powinna być miękka, by szybko wysychała. Okłady to chyba najbardziej skuteczna forma terapii glinką. A szczególnie efektywne są w wypadkach wszelkiego typu infekcji. Okłady stosujemy aż do chwili, gdy zaczną sprawiać ból. Od tego momentu stopniowo przerywamy kurację i możemy zastosować okłady z gotowanej cebuli. Poza tym, przygotowujemy następującą mieszankę: do naczynia z wodą dodajemy dwie łyżeczki soli, solankę mieszamy na wolnym ogniu, dodajemy sproszkowaną glinkę, aż uzyskamy płyn o konsystencji ciasta naleśnikowego. W mieszance moczymy kawałek tkaniny i jeszcze gorący przykładamy do skóry. Jeden kompres nakładamy wieczorem, drugi rano. Pod koniec leczenia okłady z glinki możemy zastąpić liśćmi kapusty. Mieszankę z kapusty należy przygotować w następujący sposób: przez kilka godzin gotujemy kapustę w roztworze wody i soku cytrynowego (w równych proporcjach). Następnie, z uzyskanej mieszaniny robimy okłady.

Gdy ropień „dojrzeje” (ropa zbiera się pod skórą), stosujemy regularne okłady w dzień. W nocy nakładamy kompresy z wody glinkowej. Kompresów i okładów niczym nie przykrywamy – muszą mieć wolny dopływ powietrza. Można jedynie przykryć je liśćmi kapusty, które utrzymają wilgotność, a nie zamkną ruchu powietrza. Na powierzchni liścia należy położyć kawałek przewiewnej tkaniny.

Konsekwentnie stosując okłady z glinki – nawet po otwarciu ropienia – możemy niemal całkowicie zredukować możliwość pozostania blizn czy śladów po schorzeniu. Duże okłady z glinki nakładamy na 2-4 godziny. Pomiędzy okładami skórę zmywamy niegotowaną wodą z solą (garść soli na kwartę wody).

Leave a Reply