Rodzaje glinki

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Istnieje wiele rodzajów glinki. Do picia i okładów Raymond Dextreit szczególnie poleca glinkę zieloną. Można ją nabyć niemal w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Zielona glinka jest stosowana do picia. Rekomendują ją zarówno francuscy, jak i amerykańscy naturopaci. Niezwykłą skutecznością wykazuje się także w formie okładów, kompresów, maseczek itp.

Różowa glinka to glinka bardzo miękka i delikatna, stosowana do maseczek głęboko oczyszczających, wygładzających szorstką skórę. Francuzi używają jej w leczeniu wyprysków. Biała glinka to znakomity naturalny puder, działający z lepszym efektem, niż talk. To także świetny dezodorant. Zalecana jest szczególnie ludziom, którzy cierpią z powodu nadmiernej potliwości stóp i dłoni. Jest także zalecana do pielęgnacji niemowląt.

Kupno potrzebnych ziół czy określonego rodzaju żywności nie stanowi już problemu. Było nim dobrych kilka lat temu, gdy sklepy ze zdrową żywnością należały do rzadkości. Ich asortyment nie był zresztą zbyt bogaty.

Żywność z gospodarstw „ekologicznych” jest już ogólnie dostępna, choć droga. Chociaż, jak o tym dłużej pomyśleć, okaże się, że nie jest droższa od produktów sprzedawanych w supermarketach, a za to stanowi istotny element zdrowej i smacznej diety. Smacznej, gdyż warzywa z gospodarstw ekologicznych mają prawdziwy smak, w przeciwieństwie do wielu sprzedawanych w marketach. Czasami wszak próbujemy odnaleźć w nich smak marchewki czy kapusty.

Jeśli jednak uważasz, że nie stać cię na kupowanie warzyw w sklepach ze zdrową żywnością, możesz nawiązać kontakt z takim gospodarstwem i hurtowo (może dla kilku rodzin) kupować warzywa bezpośrednio u producenta. Dzięki temu zaoszczędzisz, gdyż zapłacisz ok. 60% ceny sklepowej (40% to marża i koszt transportu).

Sproszkowaną glinkę można kupować hurtowo, w dużej ilości, w magazynach zaopatrujących zakłady ceramiczne czy garncarskie. Pamiętaj jednak, że glinki wydobywane w tych celach nie nadają się do użytku wewnętrznego. Glinkę, którą można stosować i zewnętrznie, i wewnętrznie, znajdziesz w następujących firmach:

Leave a Reply