Przepuklina i lumbago – zastosowanie glinki

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Możliwość leczenia przepukliny zależy od jej wieku. Według Dextreita, całkowitemu wyleczeniu podlegają przepukliny roczne i dwuletnie. W wypadku starszych schorzeń, możemy mieć jedynie nadzieję na wyzdrowienie.

Leczenie zaczynamy od okładów. Pamiętajmy, by dobrze bandażować miejsca okładów – przez całe miesiące kuracji muszą mieć one stałe i solidne podparcie. Stosujemy zimne okłady nieco ponad 1-centymetrowej grubości, trochę większe, niż chore miejsce. Bandażujemy to miejsce na 2-4 godziny. Jeżeli nie możemy zmieniać okładów co cztery godziny, po usunięciu ostatniego, przykładamy do chorego miejsca kawałek bawełny (grubości okładu). Nie wolno zostawiać przepukliny bez podparcia aż do chwili całkowitego wyleczenia.

Rano i wieczorem lekko masujemy leczone miejsce, nacierając je mieszanką oliwki i roztartego czosnku. Masaż powinien być robiony przez osobę trzecią, gdyż pacjent w czasie zabiegu musi leżeć.

Gdy obciskający bandaż nie jest na swoim miejscu, nie wolno wykonywać żadnych ruchów i podejmować najlżejszych wysiłków. Gdy przepuklina zacznie zanikać, stop- niowo zmniejszamy ilość okładów, lecz stosujemy je aż do całkowitego wyleczenia.

Osoba cierpiąca na lumbago musi zazwyczaj leżeć: nie może wykonywać żadnych ruchów. Powrót do „normalności” zajmuje sporo czasu, gdyż trzeba wyleczyć sam rdzeń choroby. Okłady z glinki należy stosować tak długo, jak to możliwe. Lumbago bowiem jest objawem, a nie chorobą. Być może, bóle są powodowane przewlekłym reumatyzmem kręgosłupa lub problemami ze ściśniętym dyskiem.

Poza okładami z glinki, pomocne będzie także nacieranie bolącego miejsca mieszanką oliwki i roztartego czosnku (oliwka powinna być bardzo rozgrzana). Bierzemy dwie części oliwy na jedną część czosnku. Nakładamy to na skórę i masujemy do chwili, gdy oliwka zostanie wchłonięta. Czynności te powtarzamy kilkakrotnie, w razie potrzeby podgrzewając oliwkę.

Leave a Reply