Prace Raymonda Dextreita

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Problemy powróciły po roku, lecz z różnych powodów nie chciałem wracać do francuskiego uzdrowiska. W stosunkowo krótkim czasie przeszedłem podobnie dramatyczną kurację. Zdarzyło się to na francuskiej Riwierze, gdzie zawsze świeci słońce. Nie mając cierpliwości do przyrządzania posiłków, żywiłem się przede wszystkim mlekiem, bananami, różnego rodzaju płatkami, od czasu do czasu – gotowanymi warzywami. Takie „szybkie” posiłki sprawiły, że zapadłem na zdrowiu bardziej niż kiedykolwiek.

Codziennie szedłem więc na opustoszałą plażę i kierowany intuicją, zagrzebywałem się w gorącym piasku aż po samą szyję. Pozostawałem tak przez jakąś godzinę. Po trzech tygodniach tej improwizowanej kuracji całkowicie ustąpiły bóle brzucha i wszelkie dolegliwości jelitowe, które dokuczały mi przez ostatni rok spędzony w Paryżu.

Trzy lata temu, gdy prace Raymonda Dextreita znałem tylko powierzchownie, zadzwoniła do mnie cierpiąca kobieta. Była sama w domu, a straszliwe bóle trzewi uniemożliwiały jej najmniejszy ruch. Nie miała pod ręką żadnego lekarstwa, ale nadmieniła, że mieszka tuż nad morzem, na plaży. Od razu przypomniałem sobie, jak dobroczynnie podziałała na mnie kuracja gorącym piaskiem. Niestety, w okolicach zamieszkania telefonującej kobiety padał deszcz. Poradziłam więc jej, by zebrała piasek do wielkiej miski i podgrzała go w piecyku. Kobieta obłożyła brzuch gorącym piaskiem dwu czy trzykrotnie i wszelkie jej dolegliwości ustąpiły. Później, z prac Dextreita i innych źródeł, dowiedziałem się więcej na temat kąpieli ziemnych i piaskowych – kuracji, które z takim powodzeniem sam zastosowałem. Teraz, gdy wspominam komuś o tych wypadkach, spotykam się ze stwierdzeniem, że kąpiele w gorącym piasku to powszechna terapia, stosowana niemal od starożytności.

Leave a Reply