Podobieństwa między glinką i lekami chemicznymi

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Współcześnie, terapeutyczne właściwości glinki wykorzystuje się we Francji i to w sposób, który nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jej leczniczych mocy. Przeprowadzano doświadczenia w zakresie leczenia owrzodzeń i wrzodów za pomocą aluminium. Jednym z zasadniczych komponentów glinki jest wszak aluminium, a jego lecznicze właściwości są w glince potęgowane tym, iż znajduje się ono tam w stanie naturalnym.

Co niektórych może wprawić w zakłopotanie, doświadczenia naukowe skupiają się współcześnie na wykorzystywaniu substancji wcześniej pogardzanych i lekceważonych, jak np. błoto bagienne. Używane współcześnie „stymulatory biogeniczne”, aplikowane na skórę lub do kącików oczu, są po części produkowane właśnie z błota bagiennego. Zawiera ono wysoko czynne składniki, aktywizujące procesy odbudowy komórek oraz inne procesy organiczne. Problemy związane z procesami życiowymi mogą bowiem zostać rozwiązane przez źródło życia – Naturę i jej substancje – a nie przez środki syntetyczne.

Wszelkie podobieństwa między glinką i lekami chemicznymi są pozorne. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy np. działaniem syntetycznych antyseptyków i działaniem glinki, spełniającej tę samą funkcję. Produkt chemiczny jest martwy i ślepo niszczy, zabija wszystkie bakterie w organizmie: te dobre i te złe, te pracujące dla zdrowia i te powodujące chorobę, dobroczynne i szkodliwe. Substancje chemiczne niszczą niebezpieczne zarazki, lecz nie powodują późniejszego odbudowania organizmów niezbędnych dla zdrowego życia.

Naukowcy próbują dowiedzieć się, jakie składniki wód mineralnych decydują o ich leczniczym działaniu. Próbowali „zbudować” wodę syntetyczną na bazie chemicznych składników, będących odpowiednikami elementów tworzących naturalne wody mineralne. Wszystkie podjęte eksperymenty zakończyły się jednak fiaskiem.

Leave a Reply