Możliwości absorpcyjne – ciąg dalszy

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Dextreit podkreśla, że glinka działa jak antyseptyk i antybiotyk zarazem. Jak większość leków pochodzenia naturalnego, glinka nie działa wybiórczo na określony rodzaj bakterii. Raczej zapobiega ich rozmnażaniu, przez aktywizowanie mechanizmów obronnych organizmu. Działając na wszystkich poziomach jednocześnie, glinka czasami nieco spowalnia pracę jelit, powodując okresowe obstrukcje. W takim wypadku, by wspomóc jej działanie, należy pić ziołowe herbatki przeczyszczające, np. z senesu czy rabarbaru.

Oczywiście, owe cudowne właściwości glinki nie manifestują się natychmiast, lecz gdy glinka zacznie działać, czyni to nadzwyczaj spektakularnie. Przyczynia się do odnowienia zasobów energii i sił witalnych organizmu.

Z drugiej strony, owo odnowienie zasobów witalności może nastąpić tak gwłatownie, iż przemianom będzie towarzyszył stan nerwowej ekscytacji. W ten sposób to, co utajone, wychodzi na zewnątrz. Leki naturalne zazwyczaj powodują uzewnętrznienie się symptomów choroby. To dowód prawidłowości postawionej diagnozy.

Neutralizując szkodliwe substancje i eliminując kwasy, glinka przyczynia się do zachowania właściwego pH krwi, która powinna mieć odczyn lekko zasadowy. Organizmy wegetarian są mniej podatne na choroby, gdyż ich dieta składa się w większości z produktów o odczynie zasadowym, równoważącym kwasy wytwarzane przez mięśnie w trakcie ich aktywności i w procesie przemiany substancji azotowych.

Przeprowadzone doświadczenia dowiodły także, iż glinka działa jak katalizator, stymulujący procesy syntezy, co pozwala na lepsze wykorzystanie przyswajanych składników. Jak już wspomniałem wcześniej, wszystkie wymienione wyżej właściwości nie czynią z glinki panaceum, czyli leku na wszystkie choroby. Znamy te właściwości, lecz nie znaczy to, że manifestują się one zawsze i w każdym wypadku. Mogą w ogóle się nie ujawnić, a to z wielu powodów, o których będzie mowa w niniejszej książce. Glinka to lek, jeden z leków. Istnieje wiele innych, które należy poznać. Nie powinniśmy zawierzać wyłącznie działaniu glinki.

Leave a Reply