Mięśniaki macicy i stosowanie glinki

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Jak w wypadku większości chorób, leczenie mięśniaków nie ogranicza się do podawania leku. Równie istotna jest właściwa dieta. Nie powinno się przyjmować żadnych toksycznych produktów żywnościowych.

Zalecane jest jadanie cytryn (od 6-8 dziennie, w zależności od możliwości), gdyż wspomagają one proces eliminacji substancji szkodliwych, a przyswajania potrzebnych. Glinka to niezwykle skuteczny lek na mięśniaki macicy. Powinno się ją przyjmować doustnie, z tych samych powodów, co cytryny. Codziennie rano, na czczo, pijemy pół szklanki płynnej glinki.

Używana zewnętrznie, glinka czyni prawdziwe cuda. Zwłaszcza, gdy towarzyszą jej inne metody leczenia naturalnego oraz właściwa dieta. Dextreit podaje historię kobiety, która miała mięśniaki na macicy. Podczas menstruacji wywoływały one prawdziwe krwotoki. Kobieta zdecydowała się na terapię glinką. Piła roztwór glinki i robiła okłady na dolne partie brzucha. Po trzech miesiącach terapii zrobiła badania w szpitalu. Lekarz określił jej stan następująco: „macica w stanie charakterystycznym dla dwudziestolatki”. Pacjentka miała wówczas 50 lat.

Inny przykład. Pewna kobieta miała cystę na jajniku. Nawet lekarze nie bardzo chcieli ją operować, gdyż wynik zabiegu był wątpliwy. Jednak już po czterech miesiącach stosowania glinki, cysta znacznie się zmniejszyła (na początku do rozmiarów strusiego jaja – wcześniej była naprawdę dużo większa), co pozwoliło pacjentce na uniknięcie operacji. Kobieta stosowała okłady z glinki aż do całkowitego zniknięcia cysty.

Spektakularne rezultaty występują czasami już po kilku tygodniach leczenia. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że niekiedy terapia trwa miesiące, a nawet lata (szczególnie w wypadku mięśniaków, które nie krwawią).

Przez pierwsze dwa miesiące codziennie nakładamy okład na dolne partie brzucha. Przerywamy kurację na czas menstruacji. Okłady pozostawiamy na dwie godziny. Jeśli aplikujemy je wieczorami, można zostawić okłady na całą noc. Okład powinien mieć rozmiar ok. 25-30 cm i grubość 2,5 cm. Glinka musi dobrze przylegać do ciała (w miejscach owłosionych podkładamy pod nią kawałek lekkiej tkaniny). Terapię zaczynamy od okładów z zimnej glinki. Jeśli zimna nie jest tolerowana, lekko ją ogrzewamy.

Leave a Reply