Wybór glinki

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Glinkę można dostać u zielarzy czy innych handlarzy, można ją znaleźć w kopalniach odkrywkowych czy zakładach przemysłowych, gdzie bywa często wykorzystywana. Prawdę mówiąc, dobrze zawsze mieć przy sobie trochę glinki – w domu, czy w samochodzie. Można ją nabyć w sklepach (zielarskich, ze zdrową żywności), gdzie sprzedawana jest w tubach. Jeśli bierzemy glinkę stosowaną do wyrobu ceramiki, sprawdźmy, czy jest „dziewicza”. Chodzi o to, by wcześniej nie wykorzystywano jej w żadnym procesie produkcyjnym. Nigdy nie mieszajmy glinki z substancjami używanymi w medycynie, czy z innymi dodatkami.

Read more…

Bóle głowy i krwotoki a glinka

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Bóle głowy często wiążą się ze złym trawieniem i procesami fermentacji, zachodzącymi w jelitach. Ból mogą nieco złagodzić kąpiele stóp lub picie wywaru z liści czerwonej winorośli. Centymetrowej grubości okład z glinki nakładamy na czoło i pozostawiamy na 1,5 godziny.

Read more…

Procesy samoregulacji i samoorganizacji

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Wspomniany paradygmat przemysłowy był wyrazem sekularyzacji systemu wartości oraz zmian w wyobrażeniach o człowieku, jakie nastąpiły pod koniec średniowiecza. Tradycyjne, religijne fundamenty systemu wartości, wyznaczające kierunki działania instytucji społecznych i kształtujące życie pojedynczych ludzi, zostały zastąpione przez bardziej utylitarne i pragmatyczne podstawy. Powstał nowy typ człowieka „racjonalnego”, kształtującego swój los w świecie obojętnym na jego pragnienia, zainteresowanego natomiast przede wszystkim wzrostem swego dobrobytu materialnego.

Read more…

Nadzieja ludzkości na lepszą przyszłość

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Jest oczywiste, że sytuacja taka musi się odzwierciedlać w składzie powietrza, wody, gleby, pożywienia, które są nośnikami budulca i energii dla organizmów ludzkich, a jednocześnie stają się nośnikami czynników chorobotwórczych, do których ludzkość w toku ewolucji biologicznej nie zdołała się przystosować, i nieprawdopodobne jest, aby się przystosowała. Dlatego właśnie w ewolucji kulturowej upatrujemy możliwość wyeliminowania ze środowiska czynników zagrażających zdrowiu, powodujących m.in. te choroby, które określa się jako „nieuleczalne”.

Read more…

Albo przeżyjemy wszyscy, albo nie przeżyje nikt

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Jeśli mówimy, że warunkiem przeżycia jest rozbrojenie psychiczne i militarne w skali globalnej, to musi ono być zaakceptowane przez całą społeczność ludzką. Dlatego wymóg etyki uniwersalnej winien się stosować przede wszystkim do rządów supermocarstw, aby nie dodawały cierpień tym, którzy się znaleźli – z takich czy innych przyczyn – w układzie wobec nich podrzędnym. Jeśli tego nie dokonamy, wciąż będziemy znajdowali się w stanie permanentnego znerwicowania, a to oprócz zawału – oznacza także nowotwór: będziemy żyli w stanie strachu przed ludobójczą wojną. Przy zdrowych mózgach do wojny nie dojdzie, ale jeśli znajdzie się szaleniec gotów podpalić cały świat…?

Read more…

Przeciw czemu przeciwdziała magnez

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Na szczególną uwagę zasługują tu prace i publikacje naszych uczonych – prof. J. Stachury i T. Cichockiego, którzy od lat siedemdziesiątych zajmują się badaniem relacji: niedobór magnezu – proliferacja białaczko- wa – anatomicznie stwierdzone uszkodzenia grasicy.

Read more…

Powstawanie białaczek cz. II

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Zjawiska zmieniające komórkę prawidłową w nowotworową zachodzą na płaszczyźnie molekularnej. Tu powstają zmiany w kodzie DNA, a więc mutacja. Tu wirusy onkogenne nabywają właściwości chorobotwórczych bezpośrednio. Jeśli wirus taki wniknie w genom komórkowy, inicjuje wtedy nowy klon komórek, które różnią się od macierzystych metabolizmem. Ale proces ten nie przebiega łatwo, ponieważ organizm ma układ, mechanizm obronny, zwany układem immunologicznym. O tym wiedziano dość dawno, ale nie wiedziano, że czynników porażających wydolność tego układu są tysiące i każdy dzień przynosi poznanie nowych. A bardzo często są one dziełem samego człowieka.

Read more…

Bolesne miesiączki i leczenie glinką

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Zapalenie ślinianek może wpływać na męskie jądra, kobiece jajniki, gruczoły mleczne itp. W tym wypadku należy przestrzegać diety wegetariańskiej. Przyjmować niewielkie ilości pożywienia. Rano, na czczo, pić płynną glinkę oraz ziołowe herbatki (szałwia, rozmaryn, tymianek).

Read more…

Kuracja piaskiem – ciąg dalszy

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Techniki kąpieli piaskowych niemalże nie zmieniły się od stuleci. Poniższy tekst autorstwa Greka Herodota, przywoływany przez dr. Hectora Grasseta, pochodzi sprzed ponad dwóch tysięcy lat:

Read more…

Testowanie glinki – ciąg dalszy

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Zaczerwienienia i obrzęki ustępują wraz z kontynuowaniem kuracji. Stosowana na ‘bolesne wymiona’ u mlecznych krów, oczyszcza je i wzmacnia szybciej i skuteczniej, niż dostępne dotychczas preparaty. Okłady na twarz oczyszczają ją z pryszczy, pozostawiając skórę gładką i miękką.

Read more…

W jaki sposób przygotować okład z glinki – ciąg dalszy

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Powyższa metoda ma jeszcze inną zaletę: określa czas stosowania okładu. Po wyczerpaniu się aktywności glinki bowiem, okład odpada od ciała, niczym dojrzały owoc od gałęzi. W wypadku czyraków i wrzodów, czas ten wynosi około 20-30 minut. Po tym okresie glinka sama odpada, nawet jeśli mieszanka użyta do okładów nie jest zbyt gęsta. Gdy więc zauważymy, że glinka zaczyna odrywać się od ciała, możemy uznać, że czas jej działania się skończył. Zużyty okład nie musi być usunięty natychmiast (jest to ważna informacja dla tych, którzy stosują okłady na noc, na sen, i nie mają możliwości obserwowania zjawiska samoistnego oderwania się glinki). Należy jednak zapamiętać, jaki jest minimalny czas trwania okładu.

Read more…