Komplikacje pooperacyjne a glinka

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Glinka, w połączeniu ze zdrową dietą, ma niezwykle dobroczynny wpływ na formowanie się płodu i przygotowanie do porodu. Codziennie, przez tydzień lub dwa, należy przyjmować łyżeczkę sproszkowanej glinki.

Jeśli płód przyjął niewłaściwą pozycję, nie obawiajmy się stosować na brzuch okładów z glinki. Rozsądek nakazuje, by czynić to systematycznie przez cały ostatni miesiąc ciąży. Można także przykładać letnią glinkę w okolicach krzyża, jeśli pojawiają się bóle.

Zimne okłady z glinki, nakładane na brzuch po porodzie, zapobiegają komplikacjom poporodowym (szczególnie – wszelkim infekcjom). By szybko dojść do siebie po narodzinach dziecka, kobieta może pić glinkę.

Glinka znakomicie wspomaga gojenie się pooperacyjnych ran i zapobiega późniejszym komplikacjom. Nie trzeba stosować jej natychmiast po zabiegu – wystarczy, jeśli zaczniemy przyjmować glinkę miesiąc czy dwa po operacji.

Terapię zaczynamy od bardzo cienkich okładów (0,5- -1 cm). Pozostawiamy je na danym miejscu przynajmniej przez 2 godziny. Grubość okładów stopniowo zwiększamy do 2 cm.

Jeżeli okłady są dobrze tolerowane: nie odpadają, nie wysychają zbyt szybko lub nie ochładzają się, można zostawiać je na całą noc. Zaczynamy od zimnych okładów. Jeśli przyłożone na ranę nie ogrzewają się gwałtownie, można stosować okłady podgrzane w podwójnym bojlerze.

Uwaga: Nie można przewidzieć, jak zadziałają okłady w każdym indywidualnym przypadku. Nie ma jednak żadnych powodów do obaw, żadnych przeciwwskazań w stosowaniu glinki. Trzeba za to próbować tej terapii, nawet jeśli miałaby trwać bardzo długo.

Powtórzmy: wszelkie „dziwne” objawy, występujące na początku terapii nie zagrażają pacjentowi, nie stanowią powodu do obaw. Ich pojawienie się świadczy o tym, że dobroczynne właściwości glinki działają.

Pamiętajmy, by kurację poprzedzić piciem herbatek przeczyszczających, terapią owocami (przede wszystkim – cytrynami), dietą wegetariańską i doustnym przyjmowaniem glinki. Wszystko to skutecznie wyeliminuje z organizmu wszelkie toksyny. Już po kilku dniach takich przygotowań można rozpocząć właściwą terapię glinką.

Tym, którzy nie do końca znają działanie glinki, powyżej przedstawione opinie mogą wydać się zbyt śmiałe. Jakim sposobem naturalne lekarstwo, tak proste i tanie, może wywoływać tak złożone efekty, jak: regeneracja tkanek, leczenie cyst (wewnętrzne), zmiana lokalizacji obojczyka? W jaki sposób? Jak to możliwe? Nikt nie wie. Z tego punktu widzenia, nasze opinie są naprawdę śmiałe. Ale odpowiedź na to pytanie wydaje się mało ważna w świetle rezultatów leczenia glinką. Testując jej moc powinniśmy odczuwać satysfakcję. I tak jest. Coraz więcej i więcej ludzi codziennie sprawdza działanie glinki. I to z dobrymi rezultatami.

Leave a Reply