Informacje związane z glinką

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Sława gliny z gór rozprzestrzeniła się szybko. Syn pewnego ranczera nazwiskiem Harvard został pożądlony przez rój pszczół. Było ich tak wiele, że jad z żądeł zatruł organizm chłopca. Harvard natychmiast zastosował okłady z gliny i – jak przysięga – w ten sposób uratował życie syna.

Z kolei, pewien członek ekipy wiertniczej mocno poparzył się w pożarze ropy. Leczono go glinką z gór. Poparzenia wyleczono szybko i bez komplikacji”. Tenże raport zawiera kilka interesujących informacji związanych z glinką. Pendergraft przywołuje na przykład opinię lekarza: „Nie wiemy, jak działa ta glina, ale musi mieć coś wspólnego z bakteriami. Wydaje mi się, że to może być naturalny antybiotyk”.

Pendergraft kontynuuje: „Warto tu odnotować raport sporządzony przez United States Testing Company, Inc., z Hoboken w New Jersey. Po informacji, że glinka jest właściwie sterylna, raport donosi: ‘W podsumowaniu sprawozdań laboratoryjnych oraz historii przypadków leczenia: wydzieliliśmy i objęliśmy ochroną obszar występowania glinki mineralnej, w celu dalszego badania. Wydaje się, że znaleźliśmy coś, co może okazać się znaczące dla medycyny’.

‘Teren ten obejmuje w przybliżeniu siedemset akrów. Glinka tworzy tam warstwę o grubości od pięciu do dziesięciu stóp, leżącą od dwunastu do piętnastu stóp pod powierzchnią gruntu: są tam jeszcze nie odkryte złoża glinki’. ‘Wyniki przeprowadzonych przez nas testów oraz analizy historii przypadków leczenia, przeszły nasze oczekiwania’.

Leave a Reply