Glinka w płynie

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Glinka nie działa w obecności środków farmakologicznych (nawet homeopatycznych): dlatego też nie powinno się łączyć kuracji glinką z innymi formami leczenia. Niekiedy pacjenci pytają, czy mogą stosować glinkę przed ukończeniem innego rodzaju terapii. Nie zalecamy tego, szczególnie wtedy, gdy glinka jest przyjmowana wewnętrznie, ponieważ wszelkie leki hamują jej działanie. Tak więc, wszyscy chorzy winni zaczekać do momentu, gdy będą w stanie podjąć świadomą decyzję o wdrożeniu jedynej, w pełni naturalnej terapii pitnymi roztworami glinki. Oczywiście, czasami dochodzi do połączenia dwóch różnych metod leczenia – w przypadku tych pacjentów, którzy wątpią w efekty kuracji glinką.

Aby spotęgować działanie glinki, należy poprzedzić kurację dziesięciodniowym okresem „oczyszczania” (wskazane jest spożywanie surowych warzyw i owoców, picie herbat ziołowych: obowiązuje absolutny zakaz picia alkoholu, spożywania cukru, mięsa, czy przyjmowania substancji chemicznych), w celu zredukowania ilości toksyn w organizmie. We wszystkich przypadkach terapia glinką winna być wspomagana przez zrównoważoną, zdrową dietę.

Koncepcja przyjmowania glinki doustnie jest dziś znana i akceptowana. Nie budzi takich kontrowersji i oporów, jak przy jej wprowadzaniu w życie. Być może dlatego, że lepiej już poznaliśmy dobroczynne działanie glinki. Zauważalne efekty działania glinki stosowanej zewnętrznie zainspirowały ludzi do badań na jej wewnętrznym użyciem.

Co warto odnotować, glinka rozpuszczona w wodzie nie granuluje się, chyba że zawiera domieszkę piasku. Tak więc, do użytku wewnętrznego szukajmy dobrej glinki, która nie będzie chrzęściła między zębami – czyli glinki bez piasku. Najlepiej użyć zielonej glinki z Francji. Ten właśnie rodzaj stosuje i zaleca Raymond Dextreit. Jego opinię potwierdza także kilku naturopatów amerykańskich. Zielona glinka francuska jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnością. Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu schorzeń skóry czy ran.

Leave a Reply