Glinka lekiem na choroby współczesne

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Niniejsza część książki nie jest kompletnym przewodnikiem po rodzajach terapii glinką.2 Nie wspomniano tutaj wielu rodzajów chorób. Powód jest prosty: nie wiadomo, czy glinka była stosowana w leczeniu niektórych schorzeń, a inaczej mówiąc – nie mamy wystarczających dowodów, by to potwierdzić. Z drugiej strony, glinka może być skuteczna w wypadku chorób tutaj nie wymienianych. Faktem jest, że glinka, zaakceptowana już jako czynnik leczniczy o silnym działaniu, uznana została przede wszystkim za substancję oczyszczającą krew. Oczywiście, cały czas poznajemy jej inne, wręcz cudowne działania.

Pozwalamy czytelnikowi na wypracowanie własnej opinii oraz dokonanie wolnego wyboru, czy uzna terapię za wartą zastosowania w swoim wypadku. Nie znaczy to oczywiście, że zachęcamy do samodzielnych eksperymentów, bez uprzedniego przygotowania, czy też bez diagnozy. Przed rozpoczęciem samodzielnej kuracji czytelnik winien zapoznać się z różnymi opracowaniami, które omawiają rozmaite choroby, ich źródła i symptomy. Po takiej lekturze można dopiero znaleźć pewne odniesienia pomiędzy opisywanymi przypadkami a indywidualnym stanem zdrowia. Poza tym, jeśli ktoś zdecyduje się na terapię glinką, nie powinien od razu „iść na całość”. Najlepiej zacząć od krótkich okresów stosowania okładów lub roztworu glinki do picia. Z doustnym stosowaniem glinki winny szczególnie uważać osoby z nadciśnieniem. Przy kuracji glinką bowiem, wysokie ciśnienie jeszcze wzrośnie. Tak więc, osoby cierpiące na nadciśnienie powinny glinkę stosować ostrożnie – raczej w postaci płynu.

Każda wzmiankowana tu choroba została przedstawiona krótko i zwięźle. Jeśli czytelnik poszukuje bardziej szczegółowych informacji, znajdzie je w pracy mojego autorstwa Cudowna apteka Ziemia. Pozycja ta jest godna polecenia wszystkim tym, którzy pragną zapoznać się z zasadami diety wegetariańskiej.

Muszę tu zaznaczyć, że leczenie poniżej przedstawionych chorób nie ogranicza się wyłącznie do terapii glinką. W tych konkretnych przypadkach jednak, glinka odegrała istotną rolę w procesie leczenia. Zawartą tu wiedzę czytelnik powinien skonfrontować z innymi pracami na temat leczenia naturalnego czy diety wegetariańskiej. Powinien to uczynić dla własnego dobra, w ten sposób bowiem zbuduje sobie pełny, dogłębny obraz procesu leczenia. Być może, wykorzystasz tę wiedzę dla dobra własnego i innych. Tak więc, dużo zdrowia…

Leave a Reply