Egzema a glinka

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

W leczeniu egzemy nie można koncentrować się wyłącznie na skórze, gdyż prowadzi to tylko do pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta. Należy najpierw przejść na odpo- wiednią dietę, wspomaganą herbatami ziołowymi dobrymi dla wątroby.

Przy egzemie wysiękowej, powierzchnia skóry jest zaczerwieniona i wilgotna. Gdy wyschła, tworzą się na niej strupy. Przy suchej egzemie powierzchnia skóry jest zaczerwieniona i błyszcząca. Skóra ulega przesuszeniu i ciągłemu złuszczaniu.

Należy przez pierwszy tydzień, rankiem, przyjmować płynną glinkę, a przez następne siedem dni mieszankę oliwy z oliwek z sokiem cytrynowym (łyżeczka soku i łyżeczka oliwki). Krążenie poprawiamy poprzez krótkie chłodne kąpiele górnej części ciała (do bioder).

Wieczorami, na wątrobę i dół brzucha nakładamy cienkie okłady: jednego wieczoru na jeden organ, drugiego na inny itd. Owijamy okład i pozostawiamy na noc. Preparat do leczenia miejscowego trzeba dobrać indywidualnie. Ogólnie mówiąc, suchą egzemę leczymy mieszanką oliwy z oliwek i glinki (2 łyżeczki oliwki, 1 wody i 1 sproszkowanej glinki: dobrze wymieszać). Nakładamy ją na chore miejsce i okład owijamy bandażem.

Egzemę wysiękową leczymy sproszkowaną glinką. Po prostu, posypujemy nią miejsce dotknięte schorzeniem. Przy stanach zapalnych jednak stosujemy cienkie okłady i pozostawiamy je na dwie godziny.

Przy silnym swędzeniu, pękaniu pęcherzyków z płynem surowiczym, pieczeniu i innych nieprzyjemnych objawach możemy ulżyć pacjentowi, stosując gorące okłady z wywaru z kwiatów czarnego bzu. 6-8 łyżeczek kwiatów mieszamy z pszenną mąką i małą ilością wody, aż mieszanka uzyska konsystencję pasty. Gotujemy tę substancję przez kilka minut w małej ilości wody. Nakładamy na kawałek lekkiej tkaniny i przykładamy gorącą. Leczenie miejscowe jest bardzo skuteczne. Jednak pełny efekt, czyli wyzdrowienie, uzyskamy tylko przez połączenie z kuracją organów wewnętrznych.

Leave a Reply