Działania absorpcyjne

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Absorpcyjne możliwości glinki są wręcz zdumiewające. Według Dextreita, surowe jajka pokryte glinką tracą trzy razy więcej na wadze, niż pozostawione na wolnym powietrzu, bez szkody dla skorupki jaj.

Gdy używamy glinki w funkcji odwadniacza lub mieszamy z nią substancje aromatyczne, całkowicie pochłania ona wszelkie zapachy. Gdy położymy glinkę na dnie basenu szpitalnego, wchłonie ona nieprzyjemne wonie.

Glinka ma zdolność przyciągania i absorbowania, czy też przyspieszania usuwania wszystkich toksycznych i bezużytecznych elementów. Ogólnie mówiąc, glinka stanowi barierę dla czynników chemicznych i tylko te o największym potencjale mogą jej zagrozić. Jako substancja eliminująca bakterie, może być wykorzystywana w procesie uzdatniania wody. Moce absorpcyjne glinki zostały spożytkowane we Francji, do usunięcia chemicznego, chlorowe- go odsmaku wody pitnej w Paryżu. W tym wypadku, rola glinki nie ograniczała się wyłącznie do absorpcji chemicznego smaku i zapachu. Pokonując w organizmie drogę jaką zwykle przebywa woda, glinka przyczynia się do usuwania z ciała niepotrzebnych substancji i nieprzyjaznych człowiekowi drobnoustrojów.

Raymond Dextreit twierdzi, iż moce absorpcyjne glinki są tak duże, że gdyby wodę z glinką postawić w okolicach punktu emisji ostrego, nieprzyjemnego zapachu, to odór zniknąłby w stosunkowo krótkim czasie.

Glinka jest szczególnie bogata w pewne diastazy i enzymy, które w trakcie działania nie ulegają rozkładowi. Niektóre z diastaz (amylaz), z grupy oxidases, mają zdolność wiązania wolnego tlenu, co tłumaczy ogromne możliwości oczyszczania krwi przez glinkę.

Wiedza o powyższych właściwościach glinki w wystarczającym stopniu tłumaczyłaby jej działanie, gdybyśmy jednak nie wiedzieli, że glinka jest silnym stymulatorem, transformatorem i transmiterem energii. Jak się przypuszcza, każdy kawałek glinki nacechowany jest siłą magnetyczną ogromnego i potężnego pola magnetycznego Ziemi. To niezwykle silne promieniowanie działa na organizmy i pomaga odbudować potencjał witalny przez uwolnienie związanej energii. Organizm bowiem ma ogromny potencjał energetyczny, zazwyczaj pozostający w „uśpieniu” – glinka uaktywnia te właśnie zasoby.

Leave a Reply