Dozowanie glinki

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Glinka powinna być przygotowana – jeśli to możliwe – na kilka godzin, nawet noc, przed użyciem. Wkładamy łyżeczkę glinki do szklanki, w połowie wypełnionej niego- towaną wodą. Nie zostawiamy metalowej łyżeczki w szklance. Glinka nie może mieć kontaktu z metalem. Tak przygotowany roztwór pijemy najlepiej rankiem, po przebudzeniu lub wieczorem, przed snem. Glinkę pijemy na 15-20 minut przed posiłkiem (a najlepiej, około godziny).

Glinka się modyfikuje – jej działanie zmienia się w zależności od metody przygotowania (wlewamy wodą na suchą glinkę albo glinkę wkładamy do wody itp.) oraz w zależności od sposobu przyjmowania specyfiku. Przy piciu roztworu przed śniadaniem możemy na przykład za- uważyć tendencje do obstrukcji, natomiast przyjmując glinkę przed snem, nie dostrzeżemy takich objawów (owo działanie na jelita to specyficzna właściwość glinki, a zaparcia powinny szybko ustąpić). Jeśli chcemy pozbyć się bólu brzucha, który męczy nas po jedzeniu, powinniśmy przyjmować glinkę bezpośrednio przed posiłkiem.

Pierwsza kuracja glinką winna trwać trzy tygodnie. Później odpoczywamy przez tydzień i na kolejne miesiące wznawiamy kurację w następującym rytmie: tydzień terapii – tydzień odpoczynku.

Glinka w zauważalny sposób aktywizuje pracę organów wewnętrznych i wspomaga funkcje organizmu. Oczywiście, nie dostarcza organizmowi brakujących elementów, ale sprawia, że ciało asymiluje składniki, których wcześniej nie było w stanie przyswoić. Substancje te znajdują się w organizmie w ilościach śladowych, ale by umożliwić ich absorpcję, należy przyjmować duże dawki glinki – średnio, łyżeczkę dziennie.

Wiemy, że pewne substancje, jak np. likopodium, podawane w dużych dawkach są absolutnie bierne, lecz w ilościach śladowych stają się bardzo skutecznie działającymi lekami. Podobnie jest z glinką – winna być stosowana w stosunkowo małych dawkach. Nie ma sensu brać dużych dawek glinki, ponieważ jej działanie – jak już powiedziano – zależy od stopnia promieniowania, nie od ilości poszczególnych składników. To nie jest zwykły lek przeciwbólowy i należy glinkę stosować rozsądnie – szczególnie, gdy przyjmujemy ją doustnie.

Jak już wspomniano, średnia dawka glinki to łyżeczka dziennie dla dorosłych i pół łyżeczki dla dzieci poniżej 10 lat. Przy niektórych chorobach jednak (gruźlica, dy- zenteria itp.) dawkę można zwiększyć do dwóch a nawet trzech łyżeczek glinki dziennie.

Jeśli organizm nie toleruje glinki, musimy go stopniowo do niej przyzwyczajać. Na początku należy pić tylko wodę z niewielką domieszką glinki i zwiększać tę dawkę do łyżeczki – ilości dla dorosłych. Co warto podkreślić – przyswajanie cząsteczek glinki nie jest najistotniejsze dla ostatecznego efektu. Na przykład ludzie, którzy nie mogą połykać glinki zmieszanej z wodą, pozostawiają osad z glinki na dnie szklanek i piją tylko glinkową wodę. I terapia taka daje satysfakcjonujące ich rezultaty.

Leave a Reply