Dozowanie glinki – ciąg dalszy

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Jeśli picie roztworu wywołuje nudności, należy zmieszać glinkę z małą ilością wody. Z powstałej w ten sposób pasty trzeba utoczyć kuleczki i pozostawić do wyschnięcia. Powinno się je połykać zamiast glinki sproszkowanej. Pastę przeznaczoną dla dzieci można przygotować z płynami aromatycznymi (miętą, eukaliptusem itp.), którymi rozprowadzamy glinkę. Wyschnięte pastylki podajemy dziecku do ssania niczym cukierki. Osoby z tendencjami do obstrukcji mogą przygotowywać kuleczki z domieszką senesu lub rabarbaru.

Niemowlęta mogą przyjmować łyżeczkę wody glinkowej trzy razy dziennie, przed posiłkami. W wypadku chorób reumatycznych czy owrzodzeń gardła, należy ssać kuleczki z glinki lub przyjmować glinkę sproszkowaną.

Niekiedy glinka ma posmak nafty. Nie wpływa to na jej działanie. Nafta to silny antyseptyk i glinka, tworząca warstwy w ziemi, często wchodzi z nią w kontakt. W wypadku stosowania glinki na choroby krążenia – nie powinno się przyjmować zbyt dużych dawek przy wysokim ciśnieniu. Wystarczy jedna czy dwie małe porcje roztworu dziennie.

Jeśli glinka powoduje zaparcia, należy ją rozpuszczać w małej ilości wody i przyjmować kilkakrotnie w ciągu dnia. pomiędzy posiłkami. Jeśli zaparcia nie ustępują, trzeba czasowo zastąpić glinkę herbatkami przeczyszczającymi.

Powyższy problem można też usunąć przez picie dużej ilości płynów między posiłkami. Poza tym, unikniemy tych dolegliwości – które nie są zbyt częste – pijąc tylko wodę glinkową, czyli pozostawiając osad z glinki na dnie szklanki z roztworem.

Glinka twardnieje w kontakcie z produktami pochodzenia naftowego. Tak więc, podczas kuracji glinką byłoby roztropnie ograniczyć spożywanie olejów jadalnych i tłuszczów do niezbędnego minimum. Jest to ostrzeżenie wynikające z czystej teorii, gdyż nie odnotowano jeszcze żadnych wypadków chorobowych wynikłych z połączenia glinki i olejów roślinnych. Jeśli spożywamy tłuszcze i stosujemy glinkę, pijmy dużo płynów między posiłkami (lemoniadę, herbatę itp.). Wszystkie powyższe uwagi odnoszą się szczególnie do przypadków, gdy stosujemy glinkę na choroby przewodu pokarmowego (wrzody żołądka itp.).

Leave a Reply