Czy glinka wywołuje skutki uboczne?

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Wiadomo, że substancja, która pomaga zarówno w regeneracji organizmu, jak i uwalnia oraz eliminuje czynniki szkodliwe, może wywoływać niepożądane reakcje. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem terapii naturalnych, trzeba zaznajomić się z ich rodzajami i możliwościami przebiegu procesu leczenia. Gdy bowiem przewidzimy możliwą reakcję, to w wypadku jej wystąpienia, łatwiej ją kontrolować. Nie musimy się obawiać tych reakcji. Często są one nawet pożądane, gdyż świadczą o tym, że organizm odpowiada na zastosowaną kurację.

Oczywiście, niepożądane są wszelkie reakcje bardzo gwałtowne, ostre. Przy bardzo ostrych objawach (nadpobudliwość, uczucie silnego zimna lub gorąca itp.) należy natychmiast usunąć okład. Takie sytuacje zdarzają się jednak rzadko – glinka raczej niweczy ból, niż go wywołuje.

Jako że glinka najpierw „wyciąga” wszystkie szkodliwe substancje, może się zdarzyć, że, np. wrzód po pierwszym okładzie rozrośnie się, miast zmniejszyć. W wypadku wrzodów zlokalizowanych na organach wewnętrznych (żołądka, dwunastnicy itp.) należy za wszelką cenę unikać takiego powiększenia, by strefa choroby nie dotknęła organów sąsiednich. Dlatego też terapię trzeba zaczynać od działań umiarkowanych, czyli od stosowania bardzo małych, cienkich okładów (o grubości poniżej połowy cala). Po kilku dniach można zwiększać grubość okładu, aż do osiągnięcia wymiarów: 20-30 cm długości, 15-20 cm szerokości i 1-2,5 cm grubości. Najlepiej nie zwiększać jednocześnie i wielkości, i grubości. Zmiany należy wprowadzać stopniowo, biorąc pod uwagę, czy przy poprzednim okładzie nie nastąpiły jakieś oznaki braku tolerancji na ten rodzaj i rozmiar okładów.

Warto także, na kilka dni przed terapią glinką, pić herbatki przeczyszczające, przejść na dietę owocową lub wegetariańską i przyjmować glinkę doustnie. Wszystko to pozwoli zredukować ilość toksyn w organizmie. Właściwą terapię glinką można rozpocząć już po dziesięciu dniach takiego przygotowania.

Nie wolno przerywać raz rozpoczętej kuracji glinką. Nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że terapia nie przynosi rezultatów. Glinka jest czynnikiem niezwykle aktywnym. Okłady inicjują reakcję łańcuchową w całym organizmie. Podjęcie przerwanej kuracji niesie za sobą duże ryzyko. Nie można po prostu zacząć terapii i nagle jej skończyć – raz rozpoczęta, musi wypełnić swe przeznaczenie.

Leave a Reply