Bolesne miesiączki i leczenie glinką

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Zapalenie ślinianek może wpływać na męskie jądra, kobiece jajniki, gruczoły mleczne itp. W tym wypadku należy przestrzegać diety wegetariańskiej. Przyjmować niewielkie ilości pożywienia. Rano, na czczo, pić płynną glinkę oraz ziołowe herbatki (szałwia, rozmaryn, tymianek).

Dzieci muszą zostać w łóżku tylko wtedy, gdy mają gorączkę. Mogą wstać, by brać krótkie chłodne kąpiele górnej części ciała (2-4 razy dziennie, w zależności od wysokości gorączki). Nie powinny przyjmować pokarmu stałego. 3-4 razy dziennie nakładamy na gruczoły ślinowe centymetrowej grubości okład z glinki. Co drugi okład można stosować na genitalia. Każdy trzymamy przez 2 godziny.

Aby zapobiec ewentualnemu zapaleniu opon mózgowych, nakładamy na głowę „hełm” z liści kapusty. 3-4 warstwy liści kładziemy na głowę i obwiązujemy ten opatrunek bandażem. „Hełm” zmieniamy po 8 godzinach.

Główne i największe problemy przy menstruacji to krwawienie zbyt obfite lub zbyt skąpe, wydzielanie wraz z krwią skrzepów lub fragmentów tkanki. W tych wypadkach nakładamy okład z glinki na dolne partie brzucha, każdego wieczora, przed snem. Okład trzymamy przez całą noc, chyba że wywołuje dyskomfort i nieprzyjemne odczucia. Przy mniejszych dolegliwościach czasami wystarczają okłady nakładane przez 10 dni poprzedzających miesiączkę. Przerywamy terapię na czas menstruacji, a po ustaniu krwawienia, wznawiamy ją.

Okłady kontynuujemy nawet wtedy, gdy miesiączka przybiera formę krwotoku. Należy nieco ogrzać glinkę, by nie dopuścić do powstania zatorów i zakrzepów. Według Dextreita, terapię doskonale wspomagają świeże liście pnącego bluszczu, nakładane na okłady. W ciągu dnia okłady zmieniamy co 2-3 godziny. W nocy, zmieniamy je za każdym razem, gdy staną się ciepłe.

Oczywiście, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej diety. Można także przyjmować wywar z nasturcji, bogatej w hormony żeńskie. Pijemy go 2-3 razy dziennie. Podobne, a nawet lepsze działanie w tym wypadku ma szałwia.

Okłady z glinki nakładamy natychmiast po pojawieniu się pęcherzyków i bólu. Nie trzeba się obawiać, czy postawiliśmy właściwą diagnozę – glinka nie zaszkodzi. Może tylko pomóc. Na początku kuracji okłady zmieniamy co 2-3 godziny. Później, gdy dolegliwości się zmniejszą, ograniczamy liczbę okładów do jednego lub dwóch w ciągu doby. Nie przerywajmy terapii zbyt gwałtownie. Prowadzimy ją przez kilka tygodni, aż do całkowitego wyeliminowania schorzenia.

Leave a Reply