Bóle głowy i krwotoki a glinka

Posted by: admin  :  Category: Medyk

Bóle głowy często wiążą się ze złym trawieniem i procesami fermentacji, zachodzącymi w jelitach. Ból mogą nieco złagodzić kąpiele stóp lub picie wywaru z liści czerwonej winorośli. Centymetrowej grubości okład z glinki nakładamy na czoło i pozostawiamy na 1,5 godziny.

Jeśli ból nie ustępuje, na kark nakładamy okład grubości 2,5 cm i trzymamy go przez godzinę. Później możemy stosować okłady na przemian: raz na czoło, raz na kark. Raz złagodzone, bóle głowy będą się pojawiały wielokrotnie, chyba że zmienimy złe nawyki żywieniowe.

Najlepszym lekiem na krwotoki jest zimno. Dlatego też nakładamy zimne okłady z glinki albo zimne kompresy na miejsca najbliższe źródłom krwotoku. W wypadku krwotoków macicznych, nakładamy glinkę na brzuch co 2-3 godziny, kilka razy. By zahamować krwotok z nosa, kładziemy glinkę na kark: wdychamy też sok cytrynowy.

Przy krwotoku z oka, nakładamy glinkę na oko. Okład powinien mieć grubość 1 cm. Pomiędzy oko i glinkę podkładamy gazę i trzymamy tak aż do ustania krwawienia. Przy krwawieniu z rany ciętej stosujemy cienki okład z glinki, na tyle duży, by objął całą ranę. Jako środka dezynfekującego używamy słonej wody lub soku cytrynowego.

Leave a Reply