Artretyzm i parodontopatie – glinka w leczeniu

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Artretyzm to stan zapalny tkanki łącznej, głównie stawów. Występują w nim ostre bóle stawów, często ulegających deformacji. Jest to przewlekła choroba przemiany materii. W tkance łącznej odkładają się sole kwasu moczowego i związki purynowe.

Leczenie choroby należy rozpocząć od zastosowania zrównoważonej, dobrej diety, wyłączającej pożywienie o szkodliwym w tej chorobie, odczynie kwaśnym – żadnego mięsa, cukru, białego pieczywa, alkoholu, kawy (stymuluje wydzielanie kwasów). Trzeba pić herbatki ziołowe oczyszczające wątrobę i nerki.

Na miejsca objęte chorobą nakładamy okłady z glinki i pozostawiamy je na kilka godzin. To bardzo skuteczna metoda. Można (a nawet lepiej tak zrobić) kłaść okłady przed snem i pozostawiać na noc.

W tego typu chorobach następuje najpierw rozchwianie, a później wypadanie zębów, które tracą oparcie w wyniku zaniku wyrostków zębodołowych. Dziąsła obniżają się, może nastąpić ropotok zębodołowy. Gdy zęby są poluzowane, między korzenie zębowe i dziąsła dostają się cząsteczki pokarmowe. W tych miejscach rozwijają się zarazki, powodując niekiedy ostre stany zapalne.

Trudno jest przywrócić stabilność rozchwianym zębom, lecz można podjąć pewne próby w tym kierunku. Zalecam więc użycie pasty do zębów zrobionej z glinki. Po umyciu zębów, jamę ustną należy przepłukać słoną wodą lub mieszanką wody i soku z cytryny. Do mycia zębów używamy średnio twardej szczoteczki. Czyścimy zęby dynamicznie, z góry do dołu (nigdy poziomo, przez zęby). Nie trzeba się obawiać, jeśli wystąpi krwawienie. Czyścimy dziąsła, nie zęby, zaczynając od podstawy dziąseł.

Po oczyszczeniu, masujemy dziąsła kciukami. Górne dziąsła masujemy ku dołowi, a dolne ku górze. Masaż ma pomóc tkance dziąseł w powrocie na właściwe miejsce, wypchnąć cząsteczki jedzenia, które utkwiły pomiędzy korzeniami zębów i dziąsłami. Stosujemy go dwa-trzy razy dziennie (używając mieszaniny wody z sokiem cytrynowym), w zależności od potrzeb. Poza masażami dziąseł, przepłukujemy jamę ustną słoną wodą (łyżeczka soli na szklankę wody). Przed snem można ssać kawałek glinki.

Leave a Reply