Alkaloza i anemia – leczenie glinką

Posted by: admin  :  Category: Medycyna

Niedobór kwasów w organizmie prowadzi do alkalozy. Jest to choroba polegająca na zakłóceniu niezbędnej dla życia równowagi kwasowo-zasadowej. Organizm chorego ma odczyn pH różny niż normalny, zdrowy człowiek. Odczyn zasadowy krwi jest oznaką zdrowia. Mają go osoby prowadzące zdrowy tryb życia i stosujące zrównoważoną dietę. Jednak stan podwyższonego poziomu zasad we krwi to oznaka choroby. Zasadowica to stan patologiczny organizmu, w którym nie zachodzi proces wymiany potasu i sodu. Człowiek cierpiący na to schorzenie jest w dużym niebezpieczeństwie, gdyż jego nerwy, organy wewnętrzne i muskuły nie pracują normalnie i nie mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Poza przejściem na zdrową dietę (warzywa, owoce, płatki zbożowe, brązowy ryż), należy w tym wypadku codziennie przyjmować płynną glinkę – najlepiej rano. Kurację wspomoże picie szklanki gorącej wody z sokiem z połowy cytryny.

Wiedząc, że krew przepływa przez wątrobę, gdzie jest oczyszczana i „uzupełniana”, i gdzie uzyskuje najwięcej składników odżywczych: wiedząc, że wątroba produkuje czerwone ciałka krwi i reguluje ich zawartość żalaza, dość łatwo wskazać, gdzie kryje się źródło anemii.

Z anemią trzeba walczyć niejako „w wątrobie”, w której często są zmagazynowane szkodliwe substancje, hamujące proces przyswajania potrzebnych elementów. Najlepszy w tym celu jest ocet jabłkowy Sterlinga.

W leczeniu anemii często popełnia się podstawowy błąd, polegający na przyjmowaniu pożywienia o największej zawartości brakujących w organizmie substancji, czyli próba przyswojenia tak wielu tych elementów, jak to tylko możliwe.

Gdy krew wykazuje się niedoborem żelaza, oznacza to, że choruje cały organizm, a nie tylko krew. Nie zalecamy żadnych terapii „szokowych”. Przyswajanie w pożywieniu zbyt dużych dawek brakujących substancji może tylko pogorszyć sytuację.

Kuracja anemii glinką polega na przyjmowaniu – codziennie rano, na czczo – płynnej glinki. Poza tym, należy jeść dużo zielonych warzyw oraz ziarna. Warto także przyjmować preparaty ziołowe, regulujące przemianę materii.

Leave a Reply